Knižní novinky u Kiwi

Kiwi svět map a průvodců, s.r.o. – novinky v nabídce únor 2010

Jizerské  hory, Krkonoše – západ, Kořenovsko – nové vydání zimní turistické mapy 1:50 000. Do topografického podkladu s výrazným stínováním jsou zakresleny lyžařské trasy (zvýrazněna Krkonošská cesta, česko-polská Jizerská magistrála), rozlišené dle způsobu úpravy. Turistické trasy, možnosti ubytování a stravování, vrstevnice po 10 metrech, symboly pro turistické zajímavosti (muzea, hrady, přírodní rezervace, atp.), tyčové značení, sjezdové tratě a lavinové svahy. Na druhé straně mapa Kořenovska v měřítku 1:8 t., vyznačené turistické chaty, čísla popisná. Zobrazené území: JV- Vrchlabí, JZ- Sychrov, SZ-Frýdlant, SV-Piechowice. Vydal SHOCart, 2009. ISBN neuvedeno, cena v Kiwi 89,-Kč.

Your browser may not support display of this image.

Česká republika – autoatlas v měřítku 1:150 000. 4. aktualizované vydání atlasu, který zaujme skladbou praktického formátu A5 a podrobného měřítka. 160 stran map, plány 13-ti krajských měst, průjezdní mapa České republiky, přehled placených úseků silnic a mýtného, informace o bodovém systému, mapa vzdáleností v kilometrech, rejstřík sídel a ulic. Vydala Kartografie Praha, 2010. ISBN 9788073930608, DPC 249,-Kč.

Your browser may not support display of this image. P. David, V. Soukup: 1 000 hradů, zámků  a tvrzí –  kniha, která je svým zpracováním spíše   fotografickou publikací než turistickým průvodcem. Výběr se neomezuje jenom na nejkrásnější, nejnavštěvovanější panská sídla, ale zahrnuje i historicky významné zříceniny. Fotografie převládají exteriérové, krátký text seznamuje s historií, vlastníky a současným stavem. Trochu netradiční řazení hesel na první pohled zpomalí orientaci, na každé dvoustranně najdeme 4-6 lokalit sousedících v jakémsi mikroregionu, na konci knihy je naštěstí rejstřík, 384 stran. Vydala Euromedia, 2009. ISBN 9788024226033, DPC 649,-Kč.

Your browser may not support display of this image. J. Němec, J. Kopp a kol.: Vodstvo a podnebí v České republice – publikace vycházející z odborných studií klimatologů, hydrologů a  příbuzných geografických oborů. Obsah je však předkládán tak, aby byl srozumitelný a zároveň byla zachována vypovídající hodnota. Informace o vodním hospodářství České republiky jsou v knize porovnávány a začleněny do vazeb globálního klimatického systému. Samo naše území je členěno podle povodí, vybrané charakteristiky popisují a porovnávají kromě textu tabulky, grafy, tematické mapy a fotografie, 256 stran. Vydal Consult, 2009. ISBN 9788090348271, 555 Kč.

Your browser may not support display of this image. P. Jákl: Encyklopedie pivovarů Čech, Moravy a Slezska II. Díl Jižní  Čechy – šestidílný projekt dávající si za cíl zmapovat snad všechny pivovary se ve druhém díle zaměřuje na oblast jižních Čech. Neuvěřitelně podrobné informace o světově proslulých a prosperujících pivovarech v Českých Budějovicích, Třeboni, ale i o stovkách menších, rodinných nebo již dávno zaniklých. Milovníci piva si počtou o historii vzniku, problémech výroby, nabízeném sortimentu, majitelích, správcích či sládcích. Bohatý ilustrační doprovod díky černobílým fotografiím zachycujích budovy, etikety, láhve, vývěsní štíty, medaile atd. 787 stran. Vydalo Libri, 2010. ISBN 9788072772278, DPC 990,-Kč.

Your browser may not support display of this image.

Mali – jednostranná obecně geografická mapa afrického Mali v měřítku 1:2 mil. Výškopis pomocí barevné hypsometrie a kót. Silniční a železniční síť s kilometráží, symbolickými znaky zakresleny turisticky zajímavé lokality (přírodní zajímavosti, kulturní památky), rejstřík sídel. Ve výřezu plán Bamako, Timbuktu a plošina Dogon. Vydalo GIZI, 2010. ISBN 9789638746597, cena v Kiwi 269,-Kč.

Your browser may not support display of this image. China Travel Atlas – cestovní atlas Číny v praktickém formátu A5 a měřítku 1:2,5 mil. Výrazná barevná hypsometrie kombinovaná s informacemi pro řidiče a turisty – čísla a kilometráž silnic, hranice chráněných oblastí, symboly pro turisticky atraktivní místa. Rejstřík sídel, plány Pekingu, Šanghaje, Lhasy a Hong Kongu. Vydalo ITMB, 2010. ISBN 9781553410751, DPC 349,-Kč.

Your browser may not support display of this image. T. Masters: Maledivy – překlad nejnovějšího průvodce z edice Lonely Planet konečně zachycuje stav souostroví po katastrofickém účinku tsunami. Tradiční bohatství místopisných informací, doporučených cílech, výčtem ubytovacích a stravovacích míst je doplněno o aktivity, kterými jsou Maledivy vyhlášené. Šnorchlování a potápění, výletní plavby, romantické ostrovní pláže a recenze letovisek, 224 stran. Vydal Svojtka & Co., 2010. ISBN 9788025604267, DPC 399,-Kč.

Your browser may not support display of this image. T. Ryška: Svět bílého boha – kniha na pomezí cestopisu a deníku přináší otázky pro mnohého cestovatele. Chápání globalizace a její účinky na místní kultury, vlivy rozvinutého turistického průmyslu na domorodé kmeny,  pomoc zemím třetího světa. Pro mě je to odvrácená tvář moderního světa a cítíme jí často i na vlastní kůži, 263 stran. Vydala Jota, 2010. ISBN 9788072176793, DPC 298,-Kč.

Your browser may not support display of this image. Chalupář TOM – barevná publikace mapující 15 let stavební činnosti Asociace TOM. Začalo to první základnou ve Vsetínských vrších (Kusalíno) a dnes můžeme napočítat již 13 chalup, chaloupek, ubytoven, statků a herberků. Kniha ovšem není přímo nabídkovým katalogem, nýbrž spíše poohlédnutím za historií budov, průběhem rekonstrukcí a prožitých příběhů. Barevné i černobílé fotografie, recesistická příloha kadibudek, 80 stran. Vydala Asociace TOM, 2010. ISBN není, z ceny 100,-Kč jde polovina na charitu.

This entry was posted in Knihy. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.